Marlborough a Nelson
Název
Marlborough a Nelson
Popis
První den na Jižním ostrově jsme hned v kempu vyzkoušeli teplotu oceánu. Pak jsme přes Picton vyrazili do Marlborough a projeli vinařskou oblast. Následovalo hlavní město slávek – Havelock. Nad městem byla malebná vyhlídka Cullen lookout. Poslední zastávkou tohoto dne byla řeka Pelorus, kde jsme se nedaleko Pelorus Bridge vykoupali v křišťálově čisté řece. Další den jsme si prohlédli okolí této řeky a prošli se po historickém mostě. Poté jsme vyrazili do města Nelson, odkud pochází naše auto! Na doporučení bývalých majitelů auta jsme vyrazili do přístavního městečka Mapua na fish and chips. Večer jsme si dalo víno v kempu na pláži. Další jsme přes městečko Motueka zamířili směrem na sever. Cesta se vinula přes vysoké pohoří. Dojeli jsme až na nejsevernější místo Jižního ostrova – tzv. písečnou kosu Farewell Spit, kde to vypadá jako na konci světa. Během procházky po pobřeží nás překvapila písečná bouře. Zvláště mezi písečnými dunami byla značně nepříjemná. Zpátky jsme mohli jet pouze na jih. Na další den jsme si vytyčili mnoho cílů. Jako první jsme zamířili k pramenům s jednou z nejčistějších vod na světě. Potom jsme bloudili ve vápencovém labyrintu. Dále jsme se doslova vydrápali do největší krápníkové jeskyně na jižní polokouli (Rawhiti cave)…. Den jsme završili místem, kam připlul v prosinci 1642 Abel Tasman. Poslední den v této oblasti jsme navštívili Národní park Nelson Lakes. Většinu dne jsme strávili u jezera Rotoiti.
Období
Statistiky
- 286 fotek
- 0 se líbí
Nastavení
Vytvořte si fotodárky
Z alb a fotek na Rajčeti nebo i z disku počítače si můžete snadno a rychle vytvořit různé fotodárky pro sebe nebo své přátele.